Rancho Windyki

wyjątkowe miejsce na Mazurach:
wygodne pokoje, klimatyczne domki

Wypoczywaj na Mazurach

Mazury to jeden z najpiękniejszych i najczystszych regionów w Polsce, obfity w liczne jeziora, parki krajobrazowe czy rozległe lasy. Nie bez powodu noszą miano Zielonych Płuc Polski. Jeżeli zamiast opalania się i leżenia na plaży, preferujemy aktywny wypoczynek, Mazury to rejon, w którym z pewnością znajdziemy zajęcie i ciekawie spędzimy urlop, nawet poza letnim sezonem. 

Odpocznij na Mazurach!

Kraina Wielkich Jezior Mazurskich uznawana jest za jedno z najpiękniejszych miejsc w Europie. Idealnym sposobem na zapoznanie się z walorami tutejszych jezior, a także na aktywne spędzenie wypoczynku i przeżycie niezapomnianej przygody będzie żegluga.

Niemal w każdej miejscowości nad jeziorem funkcjonuje przystań, a gdzieniegdzie także wypożyczalnia sprzętu. Istnieje także wiele oznakowanych szlaków żeglarskich, dzięki którym będziemy mogli dokładnie zaplanować cel naszego rejsu.

Oprócz żeglowania czy to jachtem czy łodzią motorową, możemy zdecydować się na przepłynięcie się kajakiem. Szczególnie polecanym i jednym z najpiękniejszych w Europie szlaków kajakowych jest Szlak Krutynia, liczący ponad 100 km i prowadzący przez kilkanaście mazurskich jezior. Nie jest on szczególnie trudny do pokonania, warto zarezerwować sobie mniej więcej tydzień na przepłynięcie całej długości. Wzdłuż trasy znajduje się wiele pól namiotowych i kempingów.

Dla spragnionych aktywnego spędzania wolnego czasu idealnym wyborem będzie również jazda rowerem czy bieganie. Spędzając urlop w którymś z miasteczek na Mazurach, znajdziemy wiele ścieżek rowerowych połączonych z okolicznymi lasami czy parkami krajobrazowymi. Ponadto wzdłuż szlaków często umieszczane są tablice edukacyjne dotyczące tutejszej przyrody czy historii, a więc istnieje możliwość połączenia przyjemnego z pożytecznym, aktywnego wypoczywania i edukacji na temat lokalnych dziejów.

RanczoWindyki.Com.Pl zaprasza!